Jest szansa na Borderlands 2 VR na PC.

Na kanale PlayStation opublikowano nowy zwiastun zmierzającej na konsolowe gogle PSVR gry Borderlands 2 VR – konwersji wydanej w 2012 roku pierwszoosobowej komiksowej strzelanki z elementami cRPG o tym samym tytule. Z tekstu wyświetlającego się podczas pierwszych sekund trailera wynika, iż wspólna produkcja studia Gearbox Software oraz 2K Games będzie tytułem na wyłączność PlayStation VR przez pięć miesięcy od daty premiery, która zaplanowana została na 14 grudnia. Niemniej jak dotąd nie pojawiło się oficjalne potwierdzenie wersji PC, która potencjalnie mogłaby otrzymać wsparcie dla gogli Oculus Rift, HTC Vive oraz Windows MR.

Borderlands 2 ponownie przenosi gracza na planetę Pandora i opowiada o wydarzeniach mających miejsce niedługo po zakończeniu historii z części pierwszej. Sam sposób rozgrywki będzie się jednak nieco różnił od oryginału. Oprócz możliwości sterowania postacią przy pomocy kontrolerów ruchowych wprowadzona zostanie również nowa umiejętność pozwalająca na spowolnienie czasu. Użytkownicy PSVR mogą liczyć również na możliwość teleportacji, choć nie będzie to domyślny tryb lokomocji, a także na prowadzenie dostępnych w grze pojazdów z perspektywy kierowcy.

Autorzy Borderlands 2 VR niestety nie planują zaimplementować czteroosobowego trybu kooperacyjnego, który dostępny jest się w podstawowej wersji gry. VR-owa konwersja nie obejmie również postaci i dodatkowych zadań wydanych w ramach DLC.

Gra trafiła już do przedsprzedaży w PS Store gdzie została wyceniona na 209 złotych.