Borderlands 2 doczeka się konwersji na konsolowe gogle PSVR.

Na blogu PlayStation zapowiedziana została gra Borderlands 2 VR, która ukaże się 14 grudnia tego roku w PS Store ze wsparciem dla gogli PlayStation VR. Produkcja studia Gearbox Software oraz 2K Games będzie konwersją wydanej w 2012 roku pierwszoosobowej komiksowej strzelanki z elementami cRPG o tym samym tytule.

Borderlands 2 ponownie przenosi gracza na planetę Pandora i opowiada o wydarzeniach mających miejsce niedługo po zakończeniu historii z części pierwszej. Sam sposób rozgrywki będzie się jednak nieco różnił od oryginału. Oprócz możliwości sterowania postacią przy pomocy kontrolerów ruchowych wprowadzona zostanie również nowa umiejętność pozwalająca na spowolnienie czasu. Użytkownicy PSVR mogą liczyć również na możliwość teleportacji, choć nie będzie to domyślny tryb lokomocji, a także na prowadzenie dostępnych w grze pojazdów z perspektywy kierowcy.

Twórcy Borderlands 2 VR niestety nie planują zaimplementować czteroosobowego trybu kooperacyjnego, który dostępny jest się w podstawowej wersji gry. VR-owa konwersja nie obejmie również postaci i dodatkowych zadań wydanych w ramach DLC.

Borderlands 2 VR sprzedawany będzie w cenie 50 dolarów.