Wygląda na to, że w końcu poznaliśmy oficjalną cenę Oculus Touch. Brytyjska siec sklepów GAME rozpoczęła przyjmowanie zamówień przedpremierowych na kontrolery ruchowe dla gogli Oculus Rift.

Niecałe dwa tygodnie temu informowaliśmy o niemieckiej stronie sieci Media Markt, na której przypadkowo opublikowano cenę kontrolerów ruchowych Oculus Touch dla gogli Oculus Rift. Wycena urządzenia szybko jednak zniknęła, ale ostatnio taka sama sytuacja przytrafiła się sieci Saturn. O obu przypadkach pojawiła się kwota 199 Euro. Co więcej, na stronie Saturna przez chwilę widniała data „21 listopada 2016” jako termin dostawy.

Wszystko wskazuje, że nie była to pomyłka. Dziś (tym razem oficjalnie) z kampanią promocyjną Touch’y wystartował brytyjski sklep GAME, który dodatkowo rozpoczął przyjmowanie preorderów. Urządzenie wycenione zostało na 189,99 funtów brytyjskich, czyli około 221 Euro lub 951 złotych.

Wyższa cena dla obywateli Wielkiej Brytanii nie powinna dziwić. Zapewne powodem takiego stanu rzeczy jest niedawna decyzja o wyjściu Zjednoczonego Królestwa ze struktur Unii Europejskiej. W sierpniu z powodu Brexitu, o nieco ponad 10% cenę swojego urządzenia dla Brytyjczyków podniósł producent gogli HTC Vive. Jeżeli przyjmiemy, że Polska zostanie potraktowana podobnie jak Niemcy za kontrolery powinniśmy zapłacić według dzisiejszego kursu nie 951, lecz około 858 złotych.

Oficjalną datę premiery Oculus Touch powinniśmy poznać już w przyszłym miesiącu podczas konferencji Oculus Connect 3. Firma Oculus VR jakiś czas temu obiecała, że w pierwszej kolejności możliwość zakupu kontrolerów otrzymają osoby, które złożyły zamówienia przedpremierowe na gogle Oculus Rift CV1.

Zobacz także: Testowaliśmy kontrolery ruchowe Oculus Touch – pierwsze wrażenia

Oculus Touch