Firma Epic Games zademonstrowała podczas konferencji Oculus Connect 2 strzelankę FPS Bullet Train wykorzystującą możliwości kontrolerów Oculus Touch.

Doświadczenie VR Bullet Train, które jest obecnie na etapie dema technologicznego, pozwala wcielić się rolę agenta wysłanego do akcji na futurystycznym dworcu kolejowym. Gra posiada wiele interesujących rozwiązań takich jak możliwość zwalniania czasu oraz łapania nadlatujących pocisków i odrzucania ich w kierunku przeciwników, a także system teleportacji.

Bullet Train powstał w oparciu o silnik Unreal Engine 4. Poniżej możecie obejrzeć jego trailer.

Epic twierdzi, że integracja kontrolera VR Oculus Touch pozwoli na fizyczną interakcję z szeregiem dostępnych broni takich jak strzelby czy granaty, a nawet na ich realne poczucie dzięki haptycznemu sprzężeniu zwrotnemu.

„Epic wkłada ogromny wysiłek w budowanie wielkich technologii i treści dla gogli Oculus Rift i Grae VR. Wierzymy, że trwająca obecnie rewolucja Virtual Reality otworzy zupełnie nowe możliwości dla twórców gier, filmowców i innych kreatywnych ludzi.” – powiedział Tim Sweeney, założyciel Epic Games.

Nie wiadomo jeszcze czy z czasem doświadczenie VR przekształci się w pełnoprawną grę wirtualnej rzeczywistości. Studio Epic obecnie nie ma planów związanych z komercyjnym wykorzystaniem potencjału dema, jednak biorąc pod uwagę z jakim przyjęciem spotkało się doświadczenie wśród deweloperów zgromadzonych podczas konferencji OC2, mają nadzieję, że prędzej czy później do tego dojdzie.