Fable Studio kontynuuje tradycje Oculus Story Studio.

Byli członkowie zamkniętego w ubiegłym roku Oculus Story Studio poinformowali o utworzeniu nowej firmy o nazwie Fable Studio. Zespół, w skład którego wchodzą twórcy takich VR-owych animacji jak Lost, Dear Angelica czy Henry zadebiutowali podczas odbywającego się właśnie festiwalu filmowego Sundance.

Fable Studio zabrało na Sundance animację wirtualnej rzeczywistości Wolves In The Walls będącą adaptacją ilustrowanej historii dla dzieci „Wilki w ścianach” autorstwa brytyjskiego pisarza Neila Gaimana. Jej produkcja rozpoczęła się jeszcze zanim Facebook (właściciel Oculus Story Studio) ogłosił decyzję o zamknięciu oddziału. Firma zgodziła się jednak na kontynuowanie projektu.

Podczas festiwalu prezentowany jest pierwszy z trzech rozdziałów Wolves In The Walls VR.

Celem założycieli Fable Studio, oprócz produkowania wysokiej jakości animacji VR, jest stworzenie odpowiednich warunków do zarabiania na tego typu tytułach. Nie licząc pojedynczych wyjątków, większość z nich udostępniana jest użytkownikom gogli za darmo. Ich problemem nie jest jakość, lecz zazwyczaj nieprzekraczający 10 minut czas trwania produkcji.

W związku z tym firma zamierza ograniczać koszty przesiadając się na oprogramowanie takie jak Quill, Tilt Brush czy Blocks, które posiada narzędzia pozwalające ograniczyć czas pracy, a stworzone przy ich pomocy doświadczenia sprzedawać w cenie około 1 dolara za 10 minut treści.