Podczas odbywających się w Nowym Jorku targów Canon Expo zaprezentowany został prototyp gogli wirtualnej rzeczywistości wyprodukowanych przez firmę Canon. Nietypowych wymiarów urządzenie oprócz braku znanego z konkurencyjnych projektów mocowania na głowie, charakteryzuje się wysoką rozdzielczością (2.5K na każde oko) i zaawansowaną optyką.

Znany japoński producent aparatów fotograficznych i kamer zaskoczył wszystkich bacznie przyglądających się rozwojowi rynku VR nie tylko specyficznym wyglądem prototypu, lecz także uchwytami do trzymania urządzenia oraz brakiem tradycyjnych pasków podtrzymujących gogle na głowie. Według niepotwierdzonych jeszcze doniesień gogle VR Canona wyposażone zostały w dwa wyświetlacze o rozdzielczości 2.5K (2560×1440) i zaawansowany, składający się z trzech elementów system optyczny, który ponoć świetnie radzi sobie z problemem aberracji chromatycznej, występującym w większości współczesnych headsetów VR.

Brad Herman, który jako pierwszy zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcia gogli Canona, zwrócił uwagę na wysokiej jakości obraz, który według niego jest bardzo czysty i ostry.

Dotychczas firma Canon nie wypowiedziała się publicznie na temat urządzenia.