Dwie strategiczne gry VR zadebiutują w sierpniu ze wparciem dla gogli PlayStation VR.

W najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych gier dedykowanych konsolowym goglom PlayStation VR. Pierwszego dnia sierpnia w sklepie PS Store zadebiutuje CastleStorm VR oraz Dino Frontier.

CastleStorm VR tu strategiczna gra w stylu tower defense autorstwa węgierskiego ZEN Studios, która powstała na bazie produkcji o tym samym tytule wydanej w 2013 roku na komputery osobiste oraz konsole PS3 i Xbox 360. Zadanie gracza polega głównie na budowaniu średniowiecznych fortyfikacji oraz obronie przed nacierającymi hordami najeźdźców i próbie odbicia wrogiego zamku. CastleStorm VR charakteryzuje się kolorową oraz lekko komiksową oprawą graficzną i momentami przywodzi na myśl słuszne skojarzenia z serią Angry Bird.

Tytuł zadebiutował rok temu ze wsparciem dla gogli Oculus Rift i Samsung Gear VR. Wersja na PSVR kosztować będzie 63 zł.

Drugą nowością, która również pojawi się 1 sierpnia jest Dino Frontier – strategia czasu rzeczywistego. Tym razem zadanie gracza polegać będzie na zarządzaniu miasteczkiem na Dzikim Zachodzie. Jako jego „Wielki Burmistrz” będziemy musieli zadbać nie tylko o zapewnienie mieszkańcom odpowiednich surowców koniecznych do przetrwania i ekspansji naszej osady, lecz także o ochronę przed krwiożerczymi… dinozaurami. Gra wyceniona została na 149 złotych.