Druga coroczna konferencja twórców Oculusa już za nami. Co prawda wciąż nie poznaliśmy ceny konsumenckiego Rifta, jednak dowiedzieliśmy się, że urządzenie kosztować będzie co najmniej 300 dolarów.

W wywiadzie udzielonym podczas Oculus Connect 2 dziennikarzowi PC Gamer, Nate Mitchell (VP of Product w Oculus VR) ujawnił, że w trakcie premiery konsumenckiego zestawu Oculus Rift, w skład którego wejdą gogle VR, sensor oraz kontroler Xbox One zapłacimy nie mniej niż 300 dolarów. Przy okazji Nate wyjaśnił dlaczego jego firma nie uruchomiła jeszcze możliwości składania zamówień przedpremierowych. Według niego niema większych powodów, aby pobierać pieniądze od przyszłych konsumentów, gdy do premiery urządzenia pozostało jeszcze tak wiele czasu.

Mitchell porównał plany Oculus do polityki firmy Apple, która najpierw zapowiada produkt, tydzień później uruchamia pre-ordery, a w kolejnym tygodniu następuje wysyłka.

Dla przypomnienia, konsumencka wersja gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift zaplanowana została na pierwszy kwartał 2016 roku, czyli od ponad 3 do 6 miesięcy licząc od teraz. Według wcześniejszych wypowiedzi przedstawicieli Oculus VR cena urządzenia powinna zmieścić się w przedziale 200-400$, jednak już teraz wiadomo, że będzie to raczej ta droższa opcja. Wcześniejsza, deweloperska wersja Oculusa (DK2) sprzedawana jest w cenie 350$.