Twórcy Arizona Sunshine pozyskują byłego ambasadora technologii VR w Valve.

Chet Faliszek, były scenarzysta gier i ambasador technologii VR w firmie Valve został członkiem rady doradczej studia Vertigo Games. Jego nowy pracodawca jest twórcą takich VR-owych gier jak Arizona Sunshine, Skyworld oraz World of Diving.

Faliszek opuścił Valve w maju zeszłego roku. Pracował tam przez 12 lat m.in. jako współautor scenariuszy dla serii „Left 4 Dead” oraz epizodów Half-Life 2. Od czasu zaangażowania się firmy w projekt SteamVR został ambasadorem wirtualnej rzeczywistości i opowiadał za kontakty z deweloperami gier Virtual Reality.

„Vertigo było jedną z pierwszych firm, do których się zwróciłem, gdy zaczęliśmy kompletować listę developerów startowych gier na gogle HTC Vive. Ich zdolność adaptacji i pracy z nowymi technologiami jest niesamowita. Nie mogę się doczekać, aż zaczną dzielić się tym, nad czym pracują i ich przyszłymi planami”– powiedział Faliszek.

„Chet był nieoceniony w kształtowaniu dzisiejszego rynku VR. Pomógł wielu firmom, takim jak Vertigo Games, podjąć pierwsze kroki w rzeczywistości wirtualnej, a my nie bylibyśmy tam gdzie jesteśmy teraz bez jego wskazówek „– powiedział Richard Stitselaar, dyrektor studia Vertigo Games. „Cieszymy się, że Chet dołącza do naszej rady doradczej, aby pomóc firmie przejść na wyższy poziom.”

Tymczasem były pracodawca Faliszka uruchomił właśnie nową oficjalną stronę internetową, z której wynika, iż właściciele platformy Steam planują na poważnie powrócić do wydawania gier. Część z nich określana jest jako „ściśle tajna” i możemy na razie tylko przypuszczać, iż w tym przypadku chodzi o zapowiedziane ponad rok temu trzy duże VR-owe produkcje.

W nowej witrynie znajdziemy również dużo bezpośrednich nawiązań do technologii VR, m.in. przekrój prototypów gogli wyprodukowanych przez Valve, obok których widnieje hasło „Dopiero zaczynamy”, ale także oferty pracy związane z wirtualną rzeczywistością.