Three Glasses

Któż by się tego spodziewał. Chińska firma Jingweidu Technology wypuszcza na rynek własne gogle wirtualnej rzeczywistości o nazwie Three Glasses.

Specyfikacja Three Glasses zbliżona jest do ostatniej deweloperskiej wersji Oculus Rift – DK2. Urządzenie charakteryzuję się identyczną rozdzielczością (1920×1080) oraz nieco niższą częstotliwością odświeżania (60 Hz wobec 75 Hz DK2). Posiada natomiast większy zakres pola widzenia (125° w porównaniu do 100° w DK2), a także niższą wagę (280g w porównaniu do 440g w DK2). Chińskie gogle otrzymają również kompatybilne akcesoria takie jak słuchawki, kierownica czy gamepady.

Gogle Three Glasses do śledzenia ruchów głowy wykorzystają żyroskop, akcelerometr i magnetometr. Nie będzie z kolei dodatkowej kamerki śledzącej położenie użytkownika w przestrzeni. Wygląda więc na to że chiński odpowiednik Oculusa będzie czymś pomiędzy Oculus Rift DK1 a DK2.

Three Glasses zaleca się używać z komputerami o wysokiej wydajności, jednakże w przypadku oglądania filmów wystarczy o wiele skromniejsza konfiguracja. W chwili obecnej na oficjalnej stronie urządzenia można złożyć preorder na wersję D1 Developer Edition w cenie około 327 $. Wysyłka urządzeń zaplanowana została na drugą połowę grudnia 2014.