Na platformie Steam zadebiutowało oprogramowanie kinowe Cmoar VR Cinema, umożliwiające oglądanie w wirtualnej rzeczywistości tradycyjnych filmów wyświetlanych na wielkim ekranie, a także sferycznych nagrań 360-stopni. Aplikacja jest dziełem polskiej firmy Cmoar, przygotowującej się do wypuszczenia własnych gogli wirtualnej rzeczywistości.

Aplikacja Cmoar VR Cinema została udostępniona użytkownikom gogli Oculus Rift i HTC Vive. Oprogramowanie pozwala na oglądanie w wirtualnej rzeczywistości filmów wyświetlanych w standardowych rozmiarów sali kinowej. Znajdziecie ją na platformie Steam w cenie 9,99€.

Lista funkcji Cmoar VR Cinema:

  • obsługa formatów .mp4 /.mkv /.avi /.mov /.ogg
  • wsparcie dla filmów 180° oraz 360°
  • możliwość oglądania filmów dostępnych w serwisie YouTube (1080p 2D/3D oraz 360º)
  • cztery tryby wyświetlania: sala kinowa, kino domowe, łódka, pustka
  • możliwość zmiany rzędu foteli (sala kinowa i kino domowe)
  • kompatybilność z systemem SteamVR (wsparcie dla kontrolera ruchowego HTC Vive)
  • wsparcie formatu .srt (napisy)
  • dynamiczne oświetlenie – światło rzucane przez oglądany film odbija się na wszelkich elementach otoczenia, np. na fotelach

Cmoar VR Cinema od jakiegoś czasu dostępna jest także dla gogli typu Cardboard wykorzystujących smartfon z systemem Android. Aplikacja udostępniona została w dwóch wersjach, darmowej i płatnej (obecna cena wynosi 24,99zł).

W lipcu firma Cmoar zaprezentowała pierwszą konsumencką generację własnego sprzętu do wirtualnej rzeczywistości. W ofercie znajdziemy m.in. mobilne gogle VR w wersji dla większości współczesnych smartfonów oraz edycję kompatybilną z mobilną platformą Daydream, bezprzewodową kamizelkę Cmoar Suit przenoszącą ruchy gracza do wirtualnej rzeczywistości, a także kontrolery ruchowe. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Urządzenie ufundowane na Kickstarterze na początku ubiegłego roku zbliża się do swojej premiery, jednak dotychczas nie poznaliśmy ostatecznej daty debiutu VR-owego zestawu.

Kamizelka VR Cmoar Suit