W bokserskiej grze Creed: Rise to Glory zmierzymy się również przeciwko innym graczom.

Studio Survios, twórcy VR-owych gier Sprint Vector oraz Raw Data, a także muzycznego doświadczenia Electronauts, poinformowało że ich kolejna produkcja w dniu premiery otrzyma również tryb dla dwóch graczy. Bokserska gra Creed: Rise to Glory zadebiutuje już 25 września ze wsparciem dla gogli PlayStation VR, Oculus Rift i HTC Vive.

Creed: Rise to Glory osadzone zostało w tym samym uniwersum co film „Creed: Narodziny legendy” z 2015 roku. Gra zaoferuje m.in. tryb kariery pozwalający wcielić się w boksera, którego trenerem jest słynny Rocky Balboa. Produkcja posiadać będzie oparty na autorskiej technologii Phantom Melee system walki symulujący zmęczenie gracza po oddaniu serii ciosów, a także zmniejszający jego precyzję po nokaucie. Zanim jednak poniesiemy się z desek będziemy musieli wrócić do naszego ciała, od którego się w tym momencie oderwiemy i odzyskać świadomość zanim sędzia zakończy liczenie.

Wspomniany wcześniej tryb wieloosobowy umożliwi potyczki oparte na zasadach PvP. Znajdzie się on w każdej wersji gry, niemniej jedynie użytkownicy kopii zakupionych na Steamie i w Oculus Store mogą liczyć na rozgrywkę międzyplatformową.

Gra trafiła już do PS Store gdzie sprzedawana jest w cenie 104 złotych, a także na platformę Steam (107,99 zł) oraz Oculus Store (29,99$).