Informacja prasowa

29 czerwca (piątek) będzie miał premierę w internecie film dokumentalny „Polska Rzeczywistość Wirtualna”. Dla jednych ciekawostka technologiczna, a dla drugich narzędzie pracy i powiew „technologii jutra”. Jaka jest naprawdę Wirtualna Rzeczywistość dzisiaj i jak będzie wyglądać w przyszłości?

O szansach, zagrożeniach, zastosowaniach i tendencjach rozwoju Wirtualnej Rzeczywistości opowiadają w filmie „Polska Rzeczywistość Wirtualna” specjaliści m.in. z branży marketingu, sztuki, rozrywki i biznesu. Są wśród nich twórcy treści, obserwatorzy postępu technologicznego, przedsiębiorcy, a także Ci, którzy już teraz z sukcesem wykorzystują VR w swojej pracy.

Niespełna godzinny film zostanie udostępniony za darmo za pośrednictwem mediów społecznościowych – na fejsbukowym profilu filmu oraz kanałach koproducentów, a także na stronie filmvision.pl.

Reżyserami filmu są Dawid Grzesik i Wojciech Szczerba. Za zdjęcia odpowiada Michał Palikot. Koproducentami filmu są firmy: FilmVision, Create One, Ja Cię kręcę, Pracownia Dronów oraz Folia Soundstudio.

„Zapatrzeni w coraz doskonalsze ekrany odcinamy się od rzeczywitości, aby dowiedzieć się więcej, przeżyć mocniej, zobaczyć lepiej. Dopiero jednak Wirtualna Rzeczywistość pozwala na tak wysoki poziom imersji, czyli zanurzenia się w tym – wirtualnym – świecie. Można to z całą pewnością porównać do przejścia do innego wymiaru!” – czytamy słowa scenarzysty i reżysera filmu Wojciecha Szczerby na fejsbukowym profilu filmu.