Eve Valkyrie Oculus Rift
Eve Valkyrie (CCP)

We wrześniu gra EVE: Valkyrie otrzyma darmową aktualizację umożliwiającą rozgrywkę bez gogli wirtualnej rzeczywistości.

EVE: Valkyrie – wieloosobowa kosmiczna strzelanka osadzona w uniwersum EVE Online – zaprojektowana została z myślą o rozgrywce w goglach wirtualnej rzeczywistości. Jednak niemal 1,5 roku po premierze studio CCP Games postanowiło zaprosić do gry także osoby korzystające z monitorów i telewizorów.

Na 26 września zapowiedziana została bowiem darmowa aktualizacja o nazwie Warzone, która nie tylko pozwoli uruchomić grę bez konieczności posiadania topowych gogli VR, lecz także umożliwi wspólną rozgrywkę pomiędzy użytkownikami headsetów oraz tradycyjnych monitorów. Będzie to możliwe zarówno w wersji na PC (Oculus Rift, HTC Vive) jak i na konsoli PS4 (PlayStation VR).

EVE: Valkyrie pozwala na zrobienie kariery pilota kosmicznego myśliwca. Fabuła gry przenosi nas do dalekiej przyszłości, w momencie gdy ludzkość już dawno poznała tajniki kolonizacji innych planet. Nowy Eden – galaktyka w której toczy się akcja to miejsce odseparowane od reszty ludzkości w wyniku złamania bramy ponadprzestrzennej. Wydarzenie to wymusiło na miejscowej ludności uniezależnienie się od macierzystej planety. Jednocześnie podzielili się oni na pięć konkurujących ze sobą o surowce i wpływy frakcji.

Aktualizacja „Warzone” wprowadzi także wiele nowych ulepszeń i poprawek. Dodane zostaną m.in. dwie nowe mapy (Fleet i Outpost), nowa klasa okrętów (Covert), kolejne bronie i umiejętności oraz nowy tryb Extraction pozwalający na rozgrywkę w stylu „Capture the Flag”.