VR-owa strategia czasu rzeczywistego Brass Tactics dostępna za darmo do końca tygodnia.

Zaledwie nieco ponad miesiąc temu w Oculus Store zadebiutowała strategiczna gra Brass Tactics. W związku z drugą rocznicą premiery konsumenckiej wersji gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift w produkcję studia Hidden Path będzie można grać bezpłatnie przez cały najbliższy weekend.

Aby uczcić drugie urodziny headsetu jego producent przygotował także konkurs dla obecnych użytkowników związany z Brass Tactics. Każdy kto uruchomi grę w sobotę 31 marca pomiędzy godziną 22:00 a 23:00 polskiego czasu i zagra w trybie wieloosobowym weźmie udział w losowaniu nagród o łącznej puli wynoszącej 28 tysięcy dolarów. Do wygrania są m.in. kredyty zasilające konto gracza w Oculus Store, komputery PC oraz tzw. „Złote Konta” umożliwiające bezpłatny dostęp do 100 dowolnych tytułów z oficjalnego sklepu gogli Oculus Rift.

Brass Tactics to jeden z nielicznych przedstawicieli gatunku VR-owych strategii czasu rzeczywistego (RTS VR). Twórcy gry przygotowali dwa tryby, w których możemy prowadzić rozgrywkę – kooperacyjny oraz PvP. Ta odbywa się na wielkim wirtualnym stole, na który gracze spoglądają z góry. Wszelkie polecenia, a także wznoszenie militarnych konstrukcji wykonujemy za pomocą kontrolerów ruchowych Oculus Touch.

Gra została wydana także w wersji bezpłatnej pod nazwą Brass Tactics: Arena. Możemy w niej rozegrać dowolną liczbę pojedynków online oraz meczy w trybie single-player, lecz wyłącznie na jednej z dostępnych map. Ograniczona została również liczba rodzajów jednostek. Pełna wersja Brass Tactics zawiera m.in. ponad 20 map oraz sześciogodzinną kampanię dla jednego gracza.

Darmowy weekend z Brass Tactics rozpocznie się w czwartek 29 marca od godzinie 19:00 polskiego czasu, zakończy natomiast w poniedziałek 2 kwietnia o godzinie 9:00.