Eve Valkyrie Oculus Rift
Eve Valkyrie (CCP)

EVE: Valkyrie – Warzone za darmo w Oculus Store przez najbliższy weekend.

EVE: Valkyrie – Warzone, wieloosobowa kosmiczna strzelanka osadzona w uniwersum EVE Online, dostępna jest do końca tygodnia za darmo w oficjalnym sklepie dla gogli Oculus Rift. Standardowo tytuł ten sprzedawany jest w Oculus Store w cenie 22,99$. Podczas darmowego weekendu grę można zakupić o 12 dolarów taniej.

Produkcja studia CCP Games pozwala na zrobienie kariery pilota kosmicznego myśliwca. Fabuła gry przenosi nas do dalekiej przyszłości, w momencie gdy ludzkość już dawno poznała tajniki kolonizacji innych planet. Nowy Eden – galaktyka w której toczy się akcja to miejsce odseparowane od reszty ludzkości w wyniku złamania bramy ponadprzestrzennej. Wydarzenie to wymusiło na miejscowej ludności uniezależnienie się od macierzystej planety. Jednocześnie podzielili się oni na pięć konkurujących ze sobą o surowce i wpływy frakcji.

Wydana w ubiegłym roku aktualizacja o naziwe „Warzone” wprowadziła wiele nowych ulepszeń i poprawek. Dodane zostały m.in. dwie nowe mapy (Fleet i Outpost), nowa klasa okrętów (Covert), kolejne bronie i umiejętności oraz nowy tryb Extraction pozwalający na rozgrywkę w stylu „Capture the Flag”.