W ten weekend użytkownicy gogli Oculus Rift zagrają za darmo w Sprint Vector.

Twórcy gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift w ostatnim czasie lubią rozpieszczać graczy. Praktycznie co tydzień w oficjalnym sklepie urządzenia możemy przez weekend testować za darmo jedną z ciekawszych produkcji dostępnych w Oculus Store. W ubiegłym tygodniu mogliśmy zagrać w naszym zdaniem najlepszą na tę chwilę grę z gatunku RTS VR – Brass Tactics (zobacz naszą recenzję), a już od dziś (od godziny 19:00 polskiego czasu) do poniedziałku 9 kwietnia (do godziny 9:00) możemy sprawdzić Sprint Vector – najnowszą grę twórców VR-owego bestsellera Raw Data.

Z darmowym weekendem związana jest także druga część konkursu zorganizowanego z okazji drugiej rocznicy premiery konsumenckiej wersji Oculus Rift. Każdy kto uruchomi Sprint Vector w sobotę 7 kwietnia pomiędzy godziną 22:00 a 23:00 polskiego czasu i zagra w trybie wieloosobowym weźmie udział w losowaniu nagród o łącznej puli wynoszącej 28 tysięcy dolarów. Do wygrania są m.in. kredyty zasilające konto gracza w Oculus Store, komputery PC oraz tzw. „Złote Konta” umożliwiające bezpłatny dostęp do 100 dowolnych tytułów z oficjalnego sklepu gogli Oculus Rift.

Sprint Vector określany jest przez deweloperów mianem emocjonującej platformówki napędzanej autorskim systemem ruchu, która pozwala na zupełnie nowy poziom zanurzenia w wirtualnej rzeczywistości. W rezultacie otrzymaliśmy połączenie sportowej rywalizacji z interaktywnymi teleturniejami, w których rozgrywka polega na pokonywaniu tras za pomocą skakania, latania i wspinania się po różnego rodzaju przeszkodach. Zobacz naszą recenzję Sprint Vector.

W tym tygodniu studio Survios opublikowało aktualizację wprowadzającą do gry nową mapę o nazwie „Outer Vegas”, na której rozgrywka odbywa się na terenie ośrodka kosmicznego ulokowanego pomiędzy dwiema czarnymi dziurami. Jest to pierwszy z dwóch bezpłatnych dodatków sponsorowanych przez firmę Intel. Drugi ukaże się w maju.