W ten weekend użytkownicy gogli Oculus Rift zagrają za darmo w VR-owy MMORPG – OrbusVR.

Już od dziś (od godziny 19:00 polskiego czasu) do poniedziałku 23 kwietnia (do godziny 9:00) użytkownicy gogli Oculus Rift mogą bezpłatnie testować należącą do gatunku „MMORPG VR” grę o nazwie OrbusVR. Z darmowym weekendem związana jest także czwarta, ostatnia część konkursu zorganizowanego z okazji drugiej rocznicy premiery konsumenckiej wersji Rifta. Każdy kto uruchomi OrbusVR w sobotę 21 kwietnia pomiędzy godziną 22:00 a 23:00 polskiego czasu weźmie udział w losowaniu nagród o łącznej puli wynoszącej 28 tysięcy dolarów. Do wygrania są m.in. kredyty zasilające konto gracza w Oculus Store, komputery PC oraz tzw. „Złote Konta” umożliwiające bezpłatny dostęp do 100 dowolnych tytułów z oficjalnego sklepu gogli Oculus Rift.

OrbusVR ufundowany został na Kickstarterze. Jego twórca a zarazem założyciel Ad Alternum – Riley Dutton – postanowił skupić się na dostosowaniu mechaniki tego praktycznie nieznanego jeszcze w wirtualnej rzeczywistości gatunku do rozgrywki w VR-owych goglach. Dlatego też zamiast silić się na oryginalność swojego dzieła osadził je w typowym świecie fantasy, w którym gracze mogą wcielić się w przedstawiciela jednej z czterech klas: maga, łucznika, wojownika oraz specjalistę od broni palnej. Tytuł posiada także inne charakterystyczne dla MMORPG cechy, m.in. lochy, raidy, crafting oraz alchemię.

Gra sprzedawana jest na Steamie w cenie 142,99zł, natomiast w Oculus Store przyjdzie nam za nią zapłacić 40 dolarów (obecnie 30 dolarów). OrbusVR wydany został jak dotychczas wyłącznie w wersji „early access”.