W ten weekend użytkownicy gogli Oculus Rift zagrają za darmo w VR-owy MMORPG – OrbusVR.

Już od dziś (od godziny 19:00 polskiego czasu) do poniedziałku 23 lipca (do godziny 9:00) użytkownicy gogli Oculus Rift mogą bezpłatnie testować należącą do gatunku „MMORPG VR” grę o nazwie OrbusVR.

OrbusVR ufundowany został na Kickstarterze. Jego twórca a zarazem założyciel Ad Alternum – Riley Dutton – postanowił skupić się na dostosowaniu mechaniki tego praktycznie nieznanego jeszcze w wirtualnej rzeczywistości gatunku do rozgrywki w VR-owych goglach. Dlatego też zamiast silić się na oryginalność swojego dzieła osadził je w typowym świecie fantasy, w którym gracze mogą wcielić się w przedstawiciela jednej z czterech klas: maga, łucznika, wojownika oraz specjalistę od broni palnej. Tytuł posiada także inne charakterystyczne dla MMORPG cechy, m.in. lochy, raidy, crafting oraz alchemię.

Gra sprzedawana jest w Oculus Store w cenie 40 dolarów (obecnie 25 dolarów), natomiast na Steamie przyjdzie nam za nią zapłacić 142,99zł. OrbusVR wydany został jak dotychczas wyłącznie w wersji „early access”.