Project CARS
Project CARS

Kolejna interesująca gra VR do przetestowania za darmo przez cały weekend.

W ten weekend użytkownicy gogli Oculus Rift zagrają za darmo w Project CARS – pierwszą część wyścigowej serii wydanej w 2015 roku. Tytuł ten możemy testować w Oculus Store bezpłatnie do poniedziałku 14 maja, do godziny 9:00.

Project CARS, za który odpowiada znane z serii „Need for Speed” brytyjskie Slightly Mad Studios, powstawał przy aktywnym udziale graczy zrzeszonych na platformie World of Mass Development. Tytuł oferuje dziesięć trybów rozgrywki (w tym tryb kariery), ponad 30 torów oraz samochody wielu różnych klas (m.in. karty, bolidy LMP, samochody turystyczne, Gran Turismo, roadstery, retro). Gra może pochwalić się również realistycznym modelem jazdy i oprawą wizualną, dynamicznym systemem pory dnia oraz warunków pogodowych, a także funkcjonalnościami tuningu i pit stopów.

Gra sprzedawana jest w Oculus Store w cenie 25 dolarów (w okresie darmowego weekendu 20 dolarów). Project CARS dostępny jest również na Steamie (119,90zł), gdzie posiada wsparcie także dla gogli HTC Vive. Wersja wydana w sklepie Oculusa niestety nie umożliwia ścigania się z użytkownikami ze Steama.