Pomimo, iż do premiery platformy Google Daydream VR pozostał jeszcze mniej więcej miesiąc, w sklepie z aplikacjami dla Androida znajdziemy już pierwszą aplikację obsługującą nowe mobilne gogle. Jest nią Daydream Keyboard, czyli klawiatura systemowa upraszczająca wprowadzanie tekstu w grach i doświadczeniach wirtualnej rzeczywistości.

W sklepie Google Play opublikowana została pierwsza aplikacja kompatybilna z goglami Daydream View. Jest nią klawiatura systemowa, dzięki której wpisywanie tekstu w aplikacjach VR stanie się o wiele łatwiejsze. Daydream Keyboard jest o tyle ważną aplikacją, że bez niej niektóre produkcje dostępne na nowy mobilny headset mogą okazać się „niegrywalne”.

Jak zapewne wiecie gogle należące do platformy Daydream w zestawie posiadają niewielkich rozmiarów 40-gramowy bezprzewodowy kontroler z wyglądu przypominający pilot dołączany do konsumenckiego Oculusa. Wyposażono go w 9-cio osiowe moduły IMU zapewniające precyzyjne śledzenie ruchów pilota w przestrzeni oraz baterię 220 mAh z czasem pracy do 12 godzin. Oprócz sterowania w grach urządzenie będziemy mogli wykorzystać także do interakcji z interfejsem, m.in. obsługi sklepu z oprogramowaniem kompatybilnym z platformą. Jedną z jego funkcji będzie również wspomniane wcześniej wpisywanie tekstów.

Google Daydream View

Aplikacja udostępniona została do pobrania za darmo w tym miejscu, jednak nie uda nam się jej uruchomić, jeżeli nie posiadamy smartfona „Daydream-Ready”, a te dopiero mają wkrótce pojawić się w sprzedaży. W tej chwili wiadomo jedynie o Google Pixel, ale swoje produkty w niedługim okresie czasu powinny zaprezentować m.in. firmy Samsung, Huawei, Xiaomi, LG, Alcatel, Asus oraz ZTE.

Z aplikacji Daydream Keyboard skorzystają w tym momencie jedynie nieliczni deweloperzy posiadający przedpremierowy dostęp do wymaganego sprzętu.

Oficjalna premiera platformy Daydream odbędzie się w listopadzie wraz z rozpoczęciem dystrybucji modelu referencyjnego mobilnych gogli Daydream View.