Block’hood VR pozwala tworzyć osiedla pełne harmonii między człowiekiem i przyrodą w wirtualnej rzeczywistości.

Informacja prasowa

Plethora Project oraz Devolver Digital wydali wspólnie Block’hood VR. Gra o budowaniu osiedla przyszłości jest teraz dostępna w wersji VR na Oculus Rift oraz HTC Vive na platformie Steam w cenie 53,99 zł z 10% zniżką w tygodniu premierowym, oraz dodatkowymi 15% zniżki dla posiadaczy oryginalnej wersji gry.

Block’hood VR to niepowtarzalna gra o budowaniu przestrzeni miejskiej, która skupia się na eksperymentowaniu różnymi formami architektury i tworzeniu unikalnych ekosystemów. Na graczy czeka ponad 200 elementów, gotowych do wykorzystania przy budowie osiedli związanych blisko z przyrodą, a także zrozumienie zależności między ekologią i zapotrzebowaniem na dodatkowe materiały i surowce. Podczas rozgrywki zadaniem graczy będzie zadbanie o własne osiedle i o to, aby wszystkie budynki miały dostęp do niezbędnych materiałów i nie naruszyły delikatnej harmonii między człowiekiem i naturą.

W tworzeniu wersji VR studio Plethora Project zostało wsparte przez wieloletniego przyjaciela Devolver Digital – General Arcade. Wersja VR posiada dynamiczny wygląd i precyzyjną kontrolę nad każdym budynkiem oraz elementem przestrzeni. Block’hood VR został poniekąd stworzony na nowo, od fundamentów, aby móc w pełni czerpać z technologii VR.