Carbon Studio wydało mobilną grę The Wizards: Trials of Meliora na gogle Oculus Go i Samsung Gear VR.

Polskie studio Carbon wydało dziś trzymaną dotychczas w tajemnicy nową mobilną grę VR – The Wizards: Trials of Meliora. Tytuł udostępniony został w Oculus Store w wersji dla gogli Oculus Go oraz Samsung Gear VR.

„The Wizards: Trials of Meliora zaprasza graczy, by wzięli magię w swoje ręce i spróbowali swoich sił jako obrońcy Królestwa Meliory. Gra, oparta na nagradzanym tytule The Wizards, jest zupełnie nową przygodą osadzoną w tym samym świecie, dostosowaną do gogli Oculus Go i Gear VR. Produkcja gry była utrzymywana w tajemnicy aż do dnia wydania.”

Najnowsze dzieło Carbon Studio oferuje unikalny system czarowania oparty na gestach, oraz wymagające bitwy w trzech zróżnicowanych lokalizacjach. Gracze zmierzą się z szeregiem złośliwych stworzeń w malowniczych krajobrazach i ciemnych lochach, dysponując czterema potężnymi zaklęciami z możliwością ich ulepszania. Mogą oni podjąć się zrealizowania konkretnych celów w trybie wyzwania, lub przetestować swoją wytrzymałość przeciwko niekończącym się hordom wrogów.

„Naszym celem było sprawdzenie, jak wiele możemy osiągnąć w ramach obecnej generacji mobilnych i samodzielnych gogli VR. Chcieliśmy przenieść przyjemność rzucania zaklęć gestami rąk na te platformy, i wygląda na to, że to zadanie nam się udało. Jesteśmy też zaskoczeni tym, jak dobrze grafika stworzona pod pecety przekłada się na mobilne VR w silniku Unreal Engine 4”– powiedział Paweł Gajda, Biz Dev Manager w Carbon Studio.

Kluczowe cechy gry:

  • Bogata grafika uzyskana w silniku Unreal Engine 4
  • Intuicyjny, oparty na gestach system rzucania czarów
  • Cztery zaklęcia oparte o unikalne gesty
  • Trzy fantastyczne poziomy, oraz dwa w nadchodzących aktualizacjach
  • Systemy zdobywania doświadczenia oraz ulepszania zaklęć
  • Rankingi online, umożliwiające rywalizację z innymi czarodziejami

Gra The Wizards: Trials of Meliora dostępna jest w Oculus Store w cenie 3,99$ z premierową zniżką. W nadchodzących tygodniach Carbon Studio wyda dodatkową zawartość dostępną bezpłatnie dla wszystkich graczy.