Desert Bus z 1995 roku – określana przez niektórych najnudniejszą oraz najgorszą grą komputerową w historii – być może doczeka się swojego „rimejku” na goglach wirtualnej rzeczywistości. Amerykański komik Penn Jillette ogłosił, że wraz z Randym Pitchfordem ze studia Gearbox stworzą kontynuację gry na Oculus Rift i PlayStation VR.

Dlaczego gra zebrała swego czasu tak słabe recenzje? Jak podaje polska Wikipedia: „Desert Bus jest grą, w której gracz wciela się w kierowcę dalekobieżnego autobusu, pokonującego pustynną trasę z Tucson w Arizonie do Las Vegas w Nevadzie. Zadaniem gracza jest pokonanie prostej, pozbawionej zakrętów drogi w czasie rzeczywistym (osiem godzin ciągłej jazdy w jedną stronę). Wśród nielicznych uatrakcyjnień gry znajduje się częściowe ściemnienie nieba podczas kursów powrotnych oraz wada pojazdu, polegająca na niewielkim samoistnym skręcie w prawo, który trzeba korygować. Za każdy ukończony kurs gracz otrzymuje jeden punkt, natomiast wypadnięcie z trasy skutkuje przegraną i odwiezieniem autobusu do punktu naprawczego.”

Desert Bus nigdy nie został wydany, choć początkowo miał być częścią niekonwencjonalnej składanki „Penn & Teller’s Smoke and Mirrors” na konsolę Sega Mega-CD, która ostatecznie także się nie ukazała. Tytuł ponownie uzyskał rozgłos za sprawą duetu kanadyjskich komików (Graham Stark i Paul Saunders), którzy zorganizowali w 2007 roku charytatywny maraton „Desert Bus for Hope”, podczas którego śmiałkowie zmierzyli się w konkursie najdłuższej gry w Desert Bus. W 2011 roku „symulator autobusu” pojawił się na urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS.

Nie znamy w tej chwili większych szczegółów na temat rozgrywki w Desert Bus 2.0, jednak wiemy, że celem wydania gry jest kolejna akcja charytatywna. Komik powiedział podczas jednego z podcastów, że „fabuła” Desert Bus 2.0 (choć on nazywa grę Desert Bus 1.0003) umiejscowiona zostanie podobnie jak oryginał w 1992 roku, tyle że gra będzie wysokiej jakości. Jillette twierdzi również, że tytuł będzie dołączany w zestawie z goglami Oculus Rift i PlayStaion VR. Wydaje nam się mimo wszystko, że tego ostatniego zdania nie należy brać na poważnie.