Niezależne polskie Anshar Studios przymierza się do wydania swojej pierwszej gry na gogle wirtualnej rzeczywistości. Katowickie studio pracuje właśnie nad Detached – przygodówką skupiającą się na eksploracji kosmosu.

Co ciekawe będzie to kolejny rodzimy projekt z gatunku ‚kosmicznych surwiwali’. Detached jest często porównywany do ADR1FT, gry VR inspirowanej filmem Grawitacja z 2013 roku. Podobnie jak konkurencyjna produkcja, tytuł będzie pierwszoosobowym doświadczeniem, w którym gracz wciela się w skórę astronauty. Według jej twórców, gra należy do gatunku FPX (First Person Experience), a jej głównym trybem będzie rozgrywka wieloosobowa (PvP).

Fabuła Detached skupi się na rywalizacji pomiędzy dwoma korporacjami – Genesis i R17. Wybór jednej z nich wpłynie na ścieżkę fabularną, zadania, łamigłówki oraz styl prowadzenia rozgrywki przez gracza, który jako jedyny ocalały w katastrofie kosmicznej (poza rywalem w rozgrywce PvP) musi odnaleźć drogę powrotną do domu. Zanim tak się stanie czekać go będzie walka o zasoby, takie jak tlen czy paliwo, jednakże rywalizacja opierać się będzie bardziej na taktyce niż przemocy.

Anshar Studios zapowiedziało premierę Detached na trzeci kwartał 2016 roku, jednak już teraz na G2A można składać zamówienia przedpremierowe (w tej chwili cena wynosi 79,33 zł, docelowo około 100 zł). Gra otrzyma wsparcie dla gogli Oculus Rift i HTC Vive.