Square Enix i Eidos Montreal przygotowali dla fanów gry Deus Ex niespodziankę w postaci bezpłatnego doświadczenia wirtualnej rzeczywistości pt. „Deus Ex: Mankind Divided – VR Experience” posiadającego wsparcie gogli Oculus Rift i HTC Vive.

Na platformie Steam zadebiutowało bezpłatne doświadczenie VR przygotowane przez twórców gry Deus Ex: Rozłam Ludzkości. Nie jest to może nic wielkiego, ale dzięki aplikacji „Deus Ex: Mankind Divided – VR Experience” gracze mogą wirtualnie wejść do cyberpunkowego uniwersum i obejrzeć wybrane lokacje (m.in. Dubaj i Golem City) z perspektywy pierwszej osoby.

„Poznaj cztery klasyczne otoczenia z gry Deus Ex: Rozłam Ludzkości – po raz pierwszy w wirtualnej rzeczywistości. Napawaj się nieprawdopodobną szczegółowością lokalizacji od Dubaju przez Golem City po mieszkanie Adama Jensena i doceń, jak znakomicie wizja artystyczna, z której słynie seria, łączy się w nich z silnikiem Dawn Engine. Deus Ex w wirtualnej rzeczywistości pozwala też z bliska podziwiać trójwymiarowe modele głównych postaci i bohaterów niezależnych gry” – opis dystrybutora.

Doświadczenie VR dostępne jest do pobrania bezpłatnie na platformie Steam. Uruchomimy je przy użyciu gogli Oculus Rift, HTC Vive oraz OSVR.