Jeden z największych nadawców programów edukacyjnych i dokumentalnych – Discovery Communications – w skład którego wchodzą m.in. kanały telewizyjne Discovery Channel, Animal Planet oraz TLC uruchomił własną platformę filmów 360° nakręconych z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości.

Discovery VR na początek zaoferuje dziewięć krótkich doświadczeń opartych o popularne formaty znane z telewizyjnej ramówki takie jak Pogromcy mitów (MythBusters), Człowiek, który przetrwa wszystko (Survivorman) czy Gorączka złota (Gold Rush). Przygotowano także 360-stopniowe materiały przedstawiające m.in. lekcję surfowania oraz jadę na freeboardzie. Według zapowiedzi możemy spodziewać się cotygodniowej porcji nowych filmów przez najbliższe 12 miesięcy.

Wszystkie materiały dostępne są na stronie DiscoveryVR.com. Posiadacze telefonów z systemami Android i iOS mogą ściągnąć dedykowane aplikacje i uruchomić filmy na kartonowych goglach VR typu Cardboard. Aplikacja dostępna jest także na platformie Milk VR dla mobilnych gogli Samsung Gear VR. Wkrótce zapowiadane jest wsparcie dla Oculus Rift.