Interaktywne doświadczenie wirtualnej rzeczywistości bazujące na najnowszym filmie Disneya „Piękna i Bestia” zadebiutowało wraz z aplikacją Disney Movies VR dla gogli Oculus Rift.

W Oculus Store – oficjalnym sklepie dla gogli Oculus Rift oraz Samsung Gear VR kilka dni temu pojawiła się aplikacja Disney Movies VR, dostępna wcześniej na Steamie wyłącznie dla użytkowników headsetu HTC Vive.

Znajdziemy w niej 360-stopniowe fragmenty zarówno produkcji własnych Disney’a („Księga Dżungli”) jak i partnerów studia (Marvel – „Kapitan Ameryka”) oraz należących do nich wytwórni (Lucasfilm – „Gwiezdne Wojny”). W rzeczywistości jest to nic innego jak powiększający się co jakiś czas zbiór materiałów promocyjnych dla gogli VR, udostępnionych już wcześniej za pomocą innych kanałów.

Przy okazji Disney Movies VR wzbogaciło się o nowe, tym razem interaktywne doświadczenie Lumiere’s Dress Rehearsal powstałe na bazie najnowszego kinowego hitu Disneya – „Piękna i Bestia”. Dostępne jest ono w tej chwili włącznie dla Rifa. Wersja dla mobilnych gogli Gear VR zapowiadana jest na przyszły miesiąc.

Aplikacja udostępniona została na każdej z wyżej wymienionych VR-owych platform bezpłatnie.