Kolejne duże zmiany w oficjalnym oprogramowaniu gogli Oculus Rift.

Użytkownicy gogli Oculus Rift, którzy w ustawieniach oficjalnej aplikacji sklepowej zaznaczyli opcję ‚Publiczny kanał testowy’ mogą już zapraszać znajomych znajdujących się na liście przyjaciół do swoich „wirtualnych domów” i wspólnie spędzać wolny czas w wirtualnej rzeczywistości. Oculus Home wzbogacił się bowiem o funkcje „social VR”, dzięki którym możliwe stało się współdzielenie prywatnej przestrzeni przez różne osoby.

Od teraz nawet osiem osób może przebywać w tym samym czasie, w tym samym wirtualnym domu. Ponadto, za sprawą niedawnej aktualizacji wprowadzającej możliwość wyświetlania aktualnego obrazu z pulpitu, wszyscy uczestnicy spotkania zobaczą ten sam ekran, na którym można np. wyświetlić film, mecz lub grę 2D.

Jak czytamy na blogu Oculusa „na razie twój Dom jest zablokowany do edycji w momencie gdy przyjmujesz gości”, niemniej w przyszłych aktualizacjach wprowadzona zostanie możliwość interakcji ze znajdującymi się w nim obiektami.

Inną z nowości jest alternatywny sposób lokomocji – tryb swobodnego poruszania się. Prosiło o niego wielu użytkowników Rifta, głównie tych, którym nie odpowiada teleportacja. Nowy tryb możemy wybrać z poziomu menu Oculus Home.

Zmian doczekała się także aplikacja sklepowa, którą otrzymała kolejne wersje językowe. W ogólnych ustawieniach możemy teraz wybrać język polski.