Doom VFR dostępny z pełnym wsparciem PlayStation VR, HTC Vive oraz eksperymentalnym dla gogli Oculus Rift.

Na platformie Steam oraz w sklepie PS Store zadebiutowała kolejna VR-owa gra Bethesdy – Doom VFR. Jako jedyna z trzech produkcji tego studia nie jest portem istniejącej już gry, lecz zupełnie nowym tytułem zaprojektowanym od początku z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości.

Doom VFR pozwala wcielić się w naukowca, jedynego „ocalałego” podczas ataku na marsjańską placówkę UAC, który… ostatecznie ginie. W rezultacie, zgodnie ze ściśle tajnymi procedurami operacyjnymi UAC, jego świadomość zostanie przeniesiona do komputera. Za jej pomocą możemy kontrolować różnego rodzaju roboty, rozwiązywać zagadki i odpierać ataki piekielnych istot. Nasze zadaniem to: „przywrócić stabilność operacyjną i wykorzystać wszelkie możliwe środki do powstrzymania demonicznej inwazji”.

W związku z premierą Doom VFR otrzymał okolicznościowy zwiastun.

Gra w dniu premiery spotkała się z mieszanym przyjęciem zarówno graczy, jak i recenzentów. Doom VFR da się ukończyć w 2-4 godziny, co jest dosyć przeciętnym wynikiem nawet jak na VR-owe produkcje. Po stronie wad wskazywane są również problemy ze sterowaniem oraz interfejsem użytkownika, a także występujące co jakiś czas glitche. Generalnie jednak gra oferuje wciągającą, dynamiczną rozgrywkę oraz wysoki poziom oprawy graficznej.

Jak donosi IGN w Doom VFR zawarte są także dwie mapy znajdujące się w wydanej w 1993 klasycznej wersji Dooma („Toxic Refinery” oraz „Nuclear Plant”), które zostały przystosowane do współpracy z nową technologią. Można je odblokować podczas kampanii fabularnej.

Doom VFR sprzedawany w cenie 129,99zł. Na Steamie gra posiada wsparcie wyłącznie dla gogli HTC Vive, jednak użytkownicy Oculus Rift także go uruchomią. Jest to możliwe w przypadku zaktualizowania aplikacji SteamVR do najnowszej wersji beta.

W przypadku wersji na gogle PSVR produkcja Bethesdy posiada dodatkowe wsparcie dla specjalnego kontrolera PlayStation VR Aim, którego zadaniem jest imitacja różnego rodzaju broni.