Można już grać w VR-owego Dooma na goglach Oculus Rift.

Długo wyczekiwany przez VR-owych graczy Doom VFR właśnie zadebiutował w sklepie PS Store i na platformie Steam. W tym drugim przypadku gra otrzymała na starcie wyłącznie wsparcie dla gogli wirtualnej rzeczywistości HTC Vive, natomiast użytkownikom Oculus Rift gra zwyczajnie się nie uruchamiała, co nie jest normalną sytuacją w przypadku gier obsługujących standard SteamVR.

Choć nie wiemy tego na pewno, jest to prawdopodobnie celowe zagranie wydawcy gry (Bethesda Softworks) należącego do firmy ZeniMax, która od dłuższego czasu prowadzi spór prawny z Oculus VR. Z pomocą przyszło jednak Valve udostępniając aktualizację oprogramowania SteamVR. Najnowsza wersja beta VR-owej nakładki obchodzi zabezpieczenia Bethesdy i pozwala uruchomić Doom VFR na goglach Oculus Rift.

Aby zaktualizować SteamVR do wersji beta należy we właściwościach oprogramowania na platformie Steam przejść do zakładki Beta i z rozwijanej listy wybrać „SteamVR Beta Update. Po zatwierdzeniu zmian aplikacja automatycznie pobierze najnowszą testową wersję nakładki.

Więcej na temat Doom VR pisaliśmy w tym miejscu.