W VR-owego Dooma zagramy także przy użyciu kontrolera PlayStation VR Aim.

Zmierzająca na gogle PlayStation VR oraz HTC Vive produkcja Bethesda Softworks – Doom VFR – pomału zbliża się do swojej premiery. Nabywcy konsolowej wersji w strzelankę zagrają nie tylko przy użyciu standardowych kontrolerów PS Move, lecz także specjalnego kontrolera PlayStation VR Aim, którego zadaniem jest imitacja różnego rodzaju broni.

Informacja o wsparciu PSVR Aim początkowo pojawiła się wyłącznie na stronie Doom VFR w amerykańskim PS Store, jednak obecnie została już potwierdzona oficjalnie przez Bethesde. To bardzo dobra i oczekiwana wiadomość, ponieważ kontroler wydaje się idealnym rozwiązaniem dla tego typu produkcji.

PSVR Aim Controller

Doom VFR jako jedyna z trzech gier VR opracowywanych przez Bethesda Softworks (Fallout 4 VR, Skyrim VR) nie będzie portem istniejącej już gry, lecz zupełnie nową produkcją projektowaną z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Tytuł pozwoli wcielić się w naukowca, jedynego „ocalałego” podczas ataku na marsjańską placówkę UAC, który… ostatecznie ginie. W rezultacie, zgodnie ze ściśle tajnymi procedurami operacyjnymi UAC, jego świadomość zostanie przeniesiona do komputera. Za jej pomocą będziemy mogli kontrolować różnego rodzaju roboty, rozwiązywać zagadki i odpierać ataki piekielnych istot. Naszym zadaniem będzie „przywrócić stabilność operacyjną i wykorzystać wszelkie możliwe środki do powstrzymania demonicznej inwazji”.

Tłem naszych działań będzie mars oraz piekło. Niektóre z lokacji powinny być doskonale znane miłośnikom serii, inne będą zupełnie nowe. Autorzy gry nie zamierzają rezygnować z systemu teleportacji. Niestety raczej nie powinniśmy spodziewać się tradycyjnego sposobu poruszania się znanego z typowych pierwszoosobowych strzelanek.

Data premiery Doom VFR została ustalona na 1 grudnia. Na Steamie ruszyła jakiś czas temu przedsprzedaż, gdzie gra została wyceniona na 29,99€. Za wersję na PSVR zapłacimy 129,90 zł.