VR-owa niespodzianka dla miłośników serialów „The Walking Dead” oraz „Into The Badlands”.

Amerykańska stacja telewizyjna AMC opublikowała serię 360-stopniowych filmowych doświadczeń powiązanych z popularnym serialem „Żywe trupy” (ang. „The Walking Dead”), a także inną produkcją AMC Studios – Kraina bezprawia (ang. „Into The Badlands”). Miłośnicy tego pierwszego mogą dzięki goglom VR m.in. zamienić się w jednego z tytułowych bohaterów lub jego ofiarę.

Doświadczenia pojawiły się wraz z aplikacją AMC VR, która udostępniona została bezpłatnie użytkownikom mobilnych gogli Samsung Gear VR (Oculus Store) oraz Google Daydream (Google Play). Publikacja aplikacji ma związek z premierą nowego, ósmego sezonu „The Walking Dead”. W związku z tym znajdziemy w niej związane z serialem ekskluzywne materiały zakulisowe zrealizowane w formacie 360-stopni. Pojawiać się tam będą także zwiastuny innych produkcji AMC.

Przy okazji warto wspomnieć o zawartej w czerwcu umowie pomiędzy Robertem Kirkmanem, twórcą serialu „The Walking Dead”, a firmami Skybound Entertainment oraz Skydance Interactive, w ramach której powstanie wiele interaktywnych gier wirtualnej rzeczywistości z serii „The Walking Dead VR”. Pierwszy z tytułów tworzony będzie na silniku Unreal Engine 4 i zostanie wydany w nieokreślonym jeszcze terminie na platformach PlayStation VR, Oculus Rift i HTC Vive. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.