Najnowsza aktualizacja gry DOTA 2 wprowadziła ciekawą funkcjonalność dla osób zainteresowanych śledzeniem profesjonalnych rozgrywek e-sportowych. Valve przygotowało specjalny tryb VR, dzięki któremu możemy oglądać wydarzenia z lotu ptaka oraz bezpośrednio z samego centrum pola walki.

Dota 2 to stworzona i wydana przez Valve, współproducenta gogli wirtualnej rzeczywistości HTC Vive, popularna sieciowa gra z gatunku MOBA (Multiplayer online battle arena). Właśnie na tej platformie VR zadebiutował tryb, dzięki któremu można śledzić zmagania graczy bezpośrednio w headsecie Virtual Reality.

‚Dota VR Hub’ pozwala samodzielnie lub ze znajomymi (maksymalnie 15 osób jednocześnie) oglądać na żywo wydarzenia rozgrywające się na polach bitwy. Widzowie na początek zostaną przeniesieni do wirtualnego salonu, w którym znajdziemy telebim wyświetlający aktualną rozgrywkę, mini-mapę, figurki bohaterów biorących udział w grze wraz z aktualnym ekwipunkiem oraz różnego rodzaju statystki. Po kliknięciu wybranego miejsca na mini-mapie użytkownik gogli przeniesie się do trybu umożliwiającego obserwowanie rozgrywki z lotu ptaka bądź z perspektywy pierwszej osoby. W ten sposób można także oglądać zapisane wcześniej powtórki. Jak to wygląda w praktyce możecie zobaczyć na poniższym materiale.

Sterowanie w trybie VR odbywa się przy pomocy kontrolerów ruchowych należących do zestawu SteamVR HTC Vive. W związku brakiem podobnego rozwiązania dla gogli Oculus Rift funkcjonalność tak nie jest w tej chwili dostępna, przynajmniej do czasu premiery kontrolerów Oculus Touch.

Darmowe dodatek został wypuszczony w związku ze zbliżającym się wielkim wydarzeniem w świecie Dota 2 jakim jest ‚The International 2016’. Turniej, w którym pula nagród ma być najwyższa w historii e-sportu, rozpocznie się już 3 sierpnia. Valve zdecydowało się wypuścić aktualizację trochę wcześniej, aby mieć czas na naprawę ewentualnych błędów.