To już pewne. DriveClub otrzyma tryb wirtualnej rzeczywistości dla PlayStation VR. Co więcej, będzie jednym z tytułów startowych PSVR i podobnie jak gogle zadebiutuje 13 października.

Na japońskim PlayStation Blog opublikowano wpis, według którego wyścigowa gra DriveClub otrzyma wsparcie dla gogli PlayStation VR. O pracach nad VR-ową wersją DriveClub wiadomo było już w październiku zeszłego roku, jednak nie było jeszcze wtedy przesądzone czy taka edycja gry ostatecznie zostanie wydana. Sprawa skomplikowała się w marcu, kiedy to poinformowano o zamknięciu studia Evolution, odpowiedzialnego za produkcję wyścigówki.

Okazuje się, że prace nad wersją dla PSVR nie zostały wstrzymane. Na razie wiadomo jednak tylko tyle, że rozgrywkę poprowadzimy z perspektywy kierowcy i towarzyszyć nam będzie dźwięk przestrzenny. Wpis na blogu ostatecznie został usunięty, jednak Paul Rutchynsky (były pracownik Evolution, obecnie Codemasters) poinformował przy pomocy Twittera, iż gra w wersji na PlayStation VR otrzyma dodatkowe trasy, których nie znajdziemy w oryginale wydanym w 2014 roku na konsolę PS4.

Jakiś czas temu w sieci pojawił się 360-stopniowy materiał z DriveClub, który można obejrzeć przy pomocy popularnych modeli gogli VR.

W tym momencie nie wiadomo czy osoby, które posiadają już wersję gry na PlayStation 4 otrzymają możliwość bezpłatnej aktualizacji.