Drone Hunter VR Evolved dostępny w sklepie dla gogli Gear VR.

Drone Hunter VR – pierwsza produkcja polskiego studia VR Visio – wydana została w wersji na mobile gogle Samsung Gear VR. W grze wcielamy się w kontrolera jednostki bojowej walczącej z kosmiczną flotą obcych.

Tytuł ten pierwotnie ukazał się w 2016 roku na platformie Steam, gdzie dostępny jest dla użytkowników gogli Oculus Rift i HTC Vive. Edycja mobilna, która otrzymała dopisek ‚Evolved’, jest nieco rozwiniętą wersją „jedynki”.

Autorzy gry dużą wagę przykładają do fabuły, która przedstawia się następująco:

„Sonda New Horizons od NASA wykonała zdjęcia obcej cywilizacji kierującej swoje siły powietrzne w stronę Ziemi. Zakłada się, że inwazja nastąpi pod koniec 2017 roku. Robot DH125 stworzony z części pozyskanych z katastrofy statku UFO w Roswell w 1947r i umieszczony na orbicie podczas Zimnej Wojny – jest aktualnie jedyną bronią, która umożliwi wyrównaną walkę w przestrzeni kosmicznej. Po 25 latach, w obliczu zagrożenia, DH125 został reaktywowany – sprowadzony na Ziemię, zmodernizowany i wyposażony w moduł zdalnego sterowania. Będziemy mieli tylko jedną szansę na obronę Ziemi. W tej sytuacji rząd zlecił stworzenie gry symulującej walkę z obcą flotą, by odnaleźć najlepszego gracza na Świecie, mistrza wirtualnych rozgrywek.”

Drone Hunter dostępny jest w Oculus Store dla gogli Gear VR w cenie 2,99$.

Rozgrywkę można prowadzić za pomocą standardowego touchpada Gear VR oraz dedykowanego goglom kontrolera ruchowego.