Zadebiutowała przygodowa gra Duck Season będąca hołdem złożonym „Duck Hunt” – słynnej konsolowej strzelance z lat 80-tych.

Wielu z Was może pamiętać popularną grę wydaną w 1985 roku na konsolę NES o nazwie „Duck Hunt”, w której zadanie gracza polegało na strzelaniu do kaczek. Produkcja do dziś jest jednym z najczęściej wspominanych tytułów konsolowych z tamtego okresu. Teraz za sprawą studia Stress Level Zero (twórcy Hover Junkers) możemy powrócić do lat 80-tych i ponownie wcielić się rolę myśliwego, jednak tym razem na zupełnie innych zasadach.

Wydana właśnie przygodowa gra Duck Season przeniesie nas do 1988 roku, gdzie wcielimy się w postać młodego gracza, który posiada w swojej kolekcji m.in. wspomniany „Duck Hunt”. W przeciwieństwie do pierwowzoru nowa produkcja posiada fabułę. Jej głównym bohaterem jest pies myśliwski, który w oryginale wyszukiwał upolowane kaczki, bądź naśmiewał się z nas w przypadku niepowodzenia. Choć irytował swoim zachowaniem, graczom na nic zdawały się próby jego „upolowania”. W tym przypadku ma być inaczej.

Autorzy przygotowali nieliniową rozgrywkę w mrocznym środowisku szeroko nawiązującym do gier i filmów lat 80-tych, która może zakończyć się aż na siedem różnych sposobów. W grze umieszczono również wątki poboczne oraz wiele tzw. easter-eggów związanych z „Duck Hunt”.

Duck Season dostępny jest na Steamie (HTC Vive, Oculus Rift) oraz w Oculus Store (Oculus Rift) w cenie 19,99 euro/dolarów.