Twórcy platformy społecznościowej wirtualnej rzeczywistości AltspaceVR ogłosili partnerstwo z wydawcą legendarnej gry fabularnej Dungeons and Dragons, firmą Wizards of the Coast. W wyniku współpracy D&D została zrekonstruowana w popularnej aplikacji komunikacyjnej dla gogli VR.

Dungeons & Dragons to według wielu najważniejsza w historii gatunku, fabularna gra fantasy. Opublikowana po raz pierwszy w 1974 przez Tactical Studies Rules (TSR), aktualnie znajduje się w rękach zależnego od Hasbro wydawnictwa Wizards of the Coast. Firma, która sławę zyskała dzięki grze karcianej Magic: The Gathering postanowiła pójść za najnowszymi technologicznymi trendami i wprowadziła słynną markę D&D do wirtualnej rzeczywistości.

Osiągnęli to wykorzystując popularną w środowisku miłośników Virtual Reality platformę społecznościową AltspaceVR. Dzięki aplikacji, użytkownicy gogli Oculus Rift oraz HTC Vive mogą wspólnie przeglądać internet, grać we wbudowane minigry, a także uczestniczyć w wielu ciekawych ‚eventach’. Autorzy wirtualnego świata przygotowali kilka lokacji, w których możemy przebywać takich jak wielka, futurystyczna sala kinowa z balkonami, Tea Garden, czy pustynna wyspa. Znajdziemy również pokój medytacji, przestrzeń przeznaczoną dla prywatnych spotkań, a do niedawna także pomieszczenie, w którym można było zagrać na wielkim stole w nieoficjalną wersję Dungeons & Dragons.

Teraz osoby, które zalogują się do aplikacji, otrzymają dostęp do wirtualnej tawerny wyposażonej w licencjonowane karty postaci, figurki oraz płytki terenu, z których można zbudować własną mapę i rozpocząć wieloosobową przygodę D&D.

„Gra Dungeons & Dragons jest doświadczeniem wysoce społecznym, dlatego jesteśmy tak podekscytowani mogąc zaoferować ją w AltspaceVR.” – powiedział Eric Romo, założyciel i prezes AltspaceVR. „Gracze pokochali ją! Widzieliśmy ich jak rozgrywają 6-godzinne sesje w VR, co wcześniej zdarzało się tylko deweloperom.”

W związku z premierą Dungeons & Dragons VR twórcy platformy przygotowali tutorial przybliżający podstawowe zasady rozgrywki w wirtualnej rzeczywistości.

Interfejs D&D VR zbudowany został w całości przy użyciu dedykowanych narzędzi SDK dla AltspaceVR. Są one dostępne publicznie, dlatego każdy chętny może spróbować zbudować własną grę lub inne doświadczenie społeczne. Zainteresowanych odsyłamy na oficjalną stronę altvr.com.