21 maja 2024

vrhunters.pl

Portal wirtualnej rzeczywistości

Dzięki Intugame VR zagrasz w gry z PC na mobilnych goglach VR

2 min read

Gracze i zarazem miłośnicy wirtualnej rzeczywistości zapewne nie raz zastanawiali się jak będą wyglądały znane kultowe gry, gdy uruchomione zostaną w trybie VR. Posiadacze Oculus Rift mogą już tego doświadczyć, dzięki specjalnym sterownikom takim jak vorpX, Tridef 3D czy Vireio Perception, które przekształcają oryginalny obraz w środowisko Virtual Reality. Niedawno podobną możliwość otrzymali właściciele kartonowych gogli Cardboard, lub innych budżetowych konstrukcji opartych na wykorzystaniu smartfona z Androidem, a także Zeiss VR One oraz Samsung Gear VR.

W Google Play Store pojawiła się aplikacja Intugame VR, która pozwala uruchomić dowolną grę z PC na wyświetlaczu smartfona. Aby tego dokonać należy zainstalować oprogramowanie Intugame VR na PC i na telefonie, uruchomić grę w trybie okna, połączyć smartfon z komputerem za pomocą sieci Wi-Fi lub USB, uruchomić aplikację mobilną i wcisnąć Play. Należy nadmienić, iż nie każdy tytuł uruchomiony w ten sposób będzie grywalny. Gry nieprojektowane z myślą o okularach wirtualnej rzeczywistości zazwyczaj mają niedostosowane pod ten tryb menu a i sama rozgrywka może nie odwzajemniać naszych oczekiwań. Intugame VR można zakupić w oficjalnym sklepie dla Androida w cenie 46,80 zł. Autorzy oprogramowania przewidzieli darmową, pięciominutową wersję pozwalającą sprawdzić poprawność działania aplikacji.

Na wykorzystanie podobnych rozwiązań zdecydowali się także twórcy polskich gogli Cmoar, którzy niedawno z sukcesem zakończyli Kickstarterową zbiórkę funduszy na rozwój urządzenia. Wprowadzili oni możliwość streamingu z PC na dodatkowy opcjonalny ekran. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym miejscu.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.