Jak ujawnił podczas Gamescom 2015 przedstawiciel firmy HTC, współtworzącej gogle VR HTC Vive wraz z legendarnym Valve, już ponad 1000 deweloperów pracuje nad software’em dedykowanym urządzeniu. Wśród tworzonego oprogramowania znajdują się m.in. gry oraz aplikacje rozrywkowe i edukacyjne, z których część pojawi pod koniec roku wraz z konsumencką premierą gogli HTC Vive. Jedną z nich może być „Planets” – generator miniaturowych układów słonecznych.

Planets jest doświadczeniem VR, dzięki któremu użytkownicy headsetu należącego do ekosystemu SteamVR otrzymają możliwość stworzenia układu planetarnego na środku własnego pokoju. Aplikacja dedykowana HTC Vive projektowana jest również do współpracy z systemem trackingu Lighthouse, oferującym możliwość śledzenia ruchów użytkownika na obszarze o powierzchni do 4,5 x 4,5 metrów. Poniżej można obejrzeć jak doświadczenie prezentuje się na wczesnym etapie produkcji.

Materiał opublikował Tim Moelard, jeden z założycieli holenderskiego studia The Virtual Dutch Men. Na razie nie ujawnił on żadnych dalszych planów dotyczących Planets.