W chwili obecnej posiadacze gogli wirtualnej rzeczywistości mają już dostęp do kilku interesujących aplikacji społecznościowych. Niedawno zadebiutowała kolejna, która wprowadza coś czego jeszcze nie było. Przy pomocy BigScreen jesteśmy w stanie strumieniować obraz własnego pulpitu do naszych znajomych i zorganizować dzięki goglom VR wirtualne LAN party.

BigScreen jest dziełem m.in. twórcy nierozwijanej już obecnie aplikacji społecznościowej Convrge umożliwiającej spotkania z innymi ludźmi w wirtualnej rzeczywistości, wspólne oglądanie filmów czy organizowanie konferencji. Najnowszy projekt również zorientowany jest na doświadczenia wieloosobowe w wirtualnej rzeczywistości. Jego głównym zadaniem jest organizowanie popularnych w czasach gdy powszechny internet był jeszcze w powijakach, spotkań graczy znanych jako „LAN party”.

Aplikacja pozwala wyświetlać i przesyłać obraz naszego pulpitu do środowiska wirtualnej rzeczywistości oraz dzielić się nim z naszymi znajomymi. W rezultacie jesteśmy w stanie zorganizować prywatną imprezę LAN lub umówić się z przyjaciółmi na wspólny wieczór filmowy na wielkim ekranie kinowym. Oczywiście to wszystko dostępne jest bez wychodzenia z domu. Producenci aplikacji zadbali o to żebyśmy poczuli się jak w domu. I to nie byle jakim…

Obecnie BigScreen obsługuje do czterech graczy jednocześnie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby z aplikacji korzystać w pojedynkę, podobnie jak z popularnego w kręgach społeczności VR programu Virtual Desktop. Na wirtualnym monitorze możemy zrobić wszystko to co na prawdziwym, m.in. przeglądać internet, oglądać filmy czy uruchomić ulubioną grę.

BigScreen aktualnie znajduje się w fazie beta i dostępny jest za darmo na Steamie. Aplikacja obsługuje zarówno gogle Oculus Rift jak i HTC Vive.