Gry multiplayerowe w wirtualnej rzeczywistości to coś na co czeka większość miłośników technologii. Choć tego typu doświadczenia są już dostępne dla właścicieli obecnych deweloperskich wersji gogli VR, to dotyczą one jedynie rozgrywki na odległości. A co w przypadku gdybyśmy chcieli wchodzić w interakcje z innymi graczami dzieląc wspólne, lokalne środowisko?

Deweloperzy Jasper Brekelmans oraz Jeroen de Mooij przygotowali materiał filmowy ukazujący ich własne doświadczenie VR, w którym poruszając się w ramach jednego pomieszczenia, wchodzą w różnego rodzaju interakcje, rzucając do siebie wirtualnymi pudełkami czy wspólnie budując z nich różnego rodzaju konstrukcje. Autorzy wykorzystali w tym celu dwa headsety HTC Vive, dwa komputery, dwie pary bezprzewodowych kontrolerów SteamVR oraz czujnik ruchu Microsoft Kinect. Efekty ich pracy można obejrzeć poniżej.

Kinect posłużył w tym przypadku do mapowania i wyświetlania cyfrowego obrazu postaci biorących w doświadczeniu, natomiast gogle odpowiadały za poprawne odwzorowanie pozycji gracza i ruchów głowy. W tej chwili nie wiadomo czy doświadczenie zostanie w przyszłości przekształcone w pełnowartościowy projekt.