Dzisiaj w USA ma miejsce premiera nowej edycji mobilnych gogli wirtualnej rzeczywistości Samsung Gear VR, tworzonych przy współpracy firmą Oculus VR. Nowa wariacja urządzenia współpracować będzie z najnowszymi flagowymi smartfonami Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Dotychczasowy model gogli Gear VR, oficjalnie dostępny na niektórych światowych rynkach od grudnia 2014 roku, współpracuje z phabletem Samsung Galaxy Note 4.

Nowy Gear VR wykorzysta 5,1-calowe ekrany Super AMOLED o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli) z zagęszczeniem pikseli wynoszącym 577 ppi. W porównaniu do Galaxy Note 4, który posiada identyczną rozdzielczość, Galaxy S6 i S6 Edge mają o 15% mniejszy wyświetlacz, jednak wyróżniają się o 11% większą gęstością pikseli, co w praktyce oznacza wyższą jakość wyświetlanego obrazu, z mocno zredukowanym efektem „screen door”. Nowością jest wyposażenie gogli w port USB, który będzie mógł być użyty do podłączenia urządzeń peryferyjnych lub do opcjonalnego zasilenia urządzenia, pozwalając na dłuższy czas zabawy.

Samsung Gear VR dla S6 można zamówić zarówno na oficjalnej stronie Samsunga jak i w internetowym sklepie bestbuy.com. Urządzenie sprzedawane jest w cenie 199,99$. 15 maja nowy Gear VR trafi do stacjonarnych sklepów sieci Best Buy. Nie wiadomo kiedy mobilne gogle oficjalnie trafią do sprzedaży w Europie i w Polsce.

Gogle Gear VR dla S6 tak jak i edycja dla Note 4 sprzedawane są jako ‘Innovator Edition’, czyli eksperymentalna wersja przeznaczona dla developerów i entuzjastów nowych technologii. Choć nie zostało to jeszcze oficjalnie zapowiedziane prawdopodobnie jeszcze w tym roku do sprzedaży trafi pierwsza konsumencka wersja urządzenia współpracująca z również jeszcze nie zapowiedzianym smartfonem Galaxy Note 5.