Dziś odbyła się premiera gry wirtualnej rzeczywistości na licencji popularnego animowanego serialu „Rick and Morty”.

Studio Owlchemy Labs, które możecie kojarzyć z bardzo dobrze przyjętej gry wirtualnej rzeczywistości Job Simulator, wypuściło dziś swój kolejny tytuł na gogle VR, tym razem oparty na przygodach uzależnionego od alkoholu, ekscentrycznego naukowca Ricka Sancheza.

Rick and Morty: Virtual Rick-ality udostępniony został zarówno na Steamie (HTC Vive + Oculus Rift) jak i w oficjalnym sklepie Oculus Home dla Rifta w cenach odpowiednio 27,99€ i 29,99$. W związku z premierą gry opublikowano nowy zwiastun VR-owej produkcji.

„Rick and Morty: Virtual Rick-ality” to produkcja na licencji popularnego amerykańskiego serialu animowanego dla dorosłych „Rick and Morty”, który w założeniach miał być parodią filmu „Powrót do przyszłości”. Gra powstawała przy udziale Justina Roilanda oraz Dana Harmona – twórców serialu. Pierwszy z nich już w 2015 roku zapowiedział wydanie kilku VR-owych tytułów.

„Rick and Morty VR” powstał na tym samym silniku co Job Simulator, dlatego też jest wizualnie zbliżony do poprzedniej produkcji studia Owlchemy Labs. Tym razem jednak autorzy przygotowali więcej cyfrowych lokacji możliwych do eksploracji. Wcielając się w klona Morty’ego, zwiedzimy np. znany z serialu garaż Ricka wypełniony różnego rodzaju dziwnymi przedmiotami.

W sieci pojawił się ‚gameplay’ z Rick and Morty: Virtual Rick-ality, na którym możemy obejrzeć pierwsze 10 minut rozgrywki.