Zbudowana na silniku Unreal Engine 4 gra Robo Recall studia Epic Games została dziś udostępniona za darmo wszystkim użytkownikom kontrolerów ruchowych Oculus Touch.

W oficjalnym sklepie dla gogli Oculus Rift zadebiutowała bezpłatna strzelanka Robo Recall przeznaczona na gogle Oculus Rift. Gra została zlecona przez należący do Facebooka Oculus VR w celu zademonstrowania możliwości kontrolerów ruchowych Oculus Touch, dlatego też każdy nabywca kontrolera może pobrać ją zupełnie za darmo.

Nowy tytuł jest niejako kontynuacją tego co mogliśmy zobaczyć w demie technologicznym Bullet Train wyprodukowanym dwa lata temu przez Epic Games. Tym razem jednak studio przygotowało nieco bardziej rozbudowaną produkcję.

Zbudowana na silniku Unreal Engine 4 gra posiada trzy środowiska zlokalizowane w rejonie jednego miasta i łącznie dziewięć misji, w których toczy się rozgrywka. Ta nastawiona jest bardziej na szlifowanie wyników i odpieranie fali nacierających na nas robotów, niż kampanię fabularną.

Twórca silnika UE4 – Tim Sweeney – ujawnił podczas zeszłorocznej konferencji VRX w San Francisco, iż gra posiada budżet zbliżony do wydanej w 2007 roku pierwszej części serii Gears of War. Popularna kooperacyjna strzelanka kosztowała około 9-10 milionów dolarów, co było wówczas standardem dla gier AAA.

W związku z tym, iż Robo Recall został sfinansowany przez twórców gogli Oculus Rift, grę znajdziemy wyłącznie w Oculus Store.