Na platformie Steam zadebiutowała dziś wczesna wersja VR-owej gry The Wizards polskiego studia Carbon.

Carbon Studio, twórcy przygodówki sci-fi Alice VR, wydali dziś wczesną wersję swojego kolejnego tytułu projektowanego od podstaw z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Produkcja o nazwie The Wizards zadebiutowała dziś na platformie Steam ze wsparciem dla gogli HTC Vive i Oculus Rift. Gra w wersji z wczesnym dostępem została wyceniona na 19,99 euro.

The Wizards to gra VR, która pozwala spełnić marzenie o wcieleniu się w potężnego maga. Jej bohaterem jest młody adept magii, który cofa się w czasie, by uchronić Królestwo Ludzi przed niszczycielskimi atakami wrogich najeźdźców. W trakcie przygody gracz zwiedza rozmaite krainy i stawia czoła zróżnicowanym przeciwnikom rodem ze świata fantasy.

W trakcie zabawy, gracze rzucają czary za pomocą gestów rąk, śledzonych z użyciem kontrolerów ruchowych gogli HTC Vive i Oculus Rift. Podczas kampanii fabularnej uzyskamy dostęp do coraz potężniejszych czarów opartych na czterech żywiołach, których skuteczne wykorzystanie wymaga zarówno refleksu, jak i sprytu.

The Wizards posiada unikatowy system Kart Losu, zmieniających poziom trudności, oraz wysokości nagród przyznawanych za zwycięstwo. Karty Losu modyfikują zasady rozgrywki, dzięki czemu żadna potyczka nie jest taka sama, a każdy gracz odnajdzie w grze wyzwanie dopasowane do swoich umiejętności.

Carbon Studio zdecydowało się na wydanie The Wizards we wczesnym dostępie, by upewnić się, że wszystkie rozwiązania i mechaniki gry spełniają oczekiwania graczy. Polska ekipa chce również wprowadzić do gry elementy oparte na pomysłach i sugestiach graczy zebranych w trakcie wczesnego dostępu. Premiera pełnej wersji powinna nastąpić w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Z okazji premiery wersji „Early Access” udostępniony został nowy zwiastun zawierający fragmenty rozgrywki i przegląd przez zawartość gry.