Łącznie sześć nowych gier na PlayStation VR zobaczyliśmy podczas konferencji Sony na E3 2017.

W trakcie konferencji Sony poprzedzającej targi E3 2017 producenci PlayStation VR część wydarzenia poświecili nowym VR-owym grom zmierzającym na konsolowe gogle. Oto lista wszystkich nowo zapowiedzianych tytułów.


Bravo Team

Brytyjskie studio Supermassive Games (twórcy Until Dawn: Rush of Blood VR oraz Tumble VR) przygotuje łącznie dwie nowe gry na PSVR. Jedną z nich będzie Bravo Team – pierwszoosobowa strzelanka rozgrywająca się na terenie fikcyjnego państwa Europy Wschodniej. Gracz wcieli się w członka oddziału eskortującego prezydenta.

Gra otrzyma wsparcie nowego kontrolera PlayStation VR Aim, którego zadaniem jest imitacja różnego rodzaju broni.


The Inpatient

Drugą grą od Supermassive będzie tajemniczy The Inpatient, który zabierze nas do mrocznego szpitala. Niestety w tej chwili o o tej produkcji nie wiadomo praktycznie nic poza tym co możemy zaobserwować na zwiastunie.


Star Child

Producenci VR-owej platformówki Lucky’s Tale powracają z zupełnie nowym tytułem. Kolejną grą studia Playful także będzie platformówką, ale już nie 3D a 2,5D. Zmieni się również środowisko, bowiem tym razem akcja rozgrywać się będzie na obcej planecie.


Moss

Moss to kolejna platformówka, tym razem w formie 3D. W zręcznościowo-logicznej grze studia Polyarc gracze wcielą się w mysz.


Monster of the Deep: Final Fantasy XV

Tego się nie spodziewaliśmy. Square Enix we wrześniu wyda grę wędkarską w świecie Final Fantasy. Jak możecie zobaczyć na poniższym zwiastunie łowienie ryb może być zajęciem bardzo niebezpiecznym.


The Elder Scrolls V: Skyrim VR

VR-owy port piątej części popularnej serii gier autorstwa Bethesda Softworks – The Elder Scrolls. Produkcja zostanie dostosowana do potrzeb wirtualnej rzeczywistości m.in. poprzez wprowadzenie obsługi kontrolerów ruchowych, dzięki czemu wszelkie czynności będziemy wykonywać za pomocą naszych rąk. Więcej na temat Skyrim VR pisaliśmy w tym miejscu.


SUPERHOT VR

Na PlayStation VR pojawi się także polska strzelanka SUPERHOT VR, która obecnie posiada wsparcie gogli Oculus Rift i HTC Vive. Tytuł zadebiutuje w PS Store latem.

Więcej na temat gry przeczytacie w naszej recenzji SUPERHOT VR.


No Heroes Allowed!

Jedną z nowości PSVR, która nie została pokazana podczas konferencji będzie japońska strategia czasu rzeczywistego (RTS) o nazwie No Heroes Allowed!.

Zobacz także: Skyrim VR zapowiedziany na PlayStation VR