Jeżeli nie zdążyliście pobrać za darmo „Echo Arena” – e-sportowego trybu multiplayer do gry Lone Echo – to jeszcze nic straconego.

Do 1 listopada trwała promocja, w ramach której można było bezpłatnie pobrać Echo Arena – wieloosobowy tryb powiązany z kosmiczną przygodówką Lone Echo wydaną w lipcu na wyłączność gogli Oculus Rift. Po tym terminie tytuł miał być sprzedawany w cenie 20 $. Tak się jednak nie stało, bowiem jego twórcy poinformowali, że od dziś gra będzie dostępna za darmo już zawsze, podobnie jak przyszłe aktualizacje, które mają wprowadzić m.in. tryb widza.

Produkcja studia Ready at Dawn pozwala wcielić się w członka jednego z pięcioosobowych zespołów „astronautów” mierzących się w kosmicznych zawodach, których zasady można śmiało porównać z piłką ręczną. Jedną z różnic, pomijając stan nieważkości, jest możliwość uderzania przeciwników pięściami. Nasze wrażenia z rozgrywki możecie przeczytać w tym miejscu.

Echo Arena została podczas tegorocznych targów E3 zapowiedziana jako jedna z dwóch gier, które dołączą do organizowanych przez e-sportową organizację ESL rozgrywek o nazwie VR Challenger League.