W przygodówkę Edge of Nowhere oraz RPG-a Chronos można już teraz grać także przy pomocy kontrolerów Oculus Touch.

Insomniac Games opublikowało nową aktualizację do wydanej wraz z premierą gogli Oculus Rift gry Edge of Nowhere. Od teraz w jedną z najlepszych gier VR ubiegłego roku można grać korzystając z kontrolerów ruchowych Oculus Touch.

Wsparcie dla Touchy nie oznacza w tym przypadku śledzenia ruchów rąk gracza, bowiem Edge of Nowhere został zaprojektowany do współpracy z gamepadem. Jest to raczej ukłon w stronę użytkowników nowych zestawów Oculusa, które są sprzedawane już bez klasycznego kontrolera od Xbox One. Aktualizacja po prostu dostosowuje model sterowania do innego układu przycisków, triggerów i gałek analogowych, w które wyposażono kontrolery ruchowe dla Rifta.

Edge of Nowhere to inspirowana prozą H.P. Lovecrafta przygodówka z widokiem zza postaci głównego bohatera, łącząca w sobie elementy gry akcji, skradanki i horroru. Za jej produkcje odpowiada amerykańskie studio Insomniac znane z 11-częściowej serii „Ratchet & Clank”, a także „Sunset Overdrive” oraz serii „Resistance”. Fabuła gry rozgrywa się w 1932 roku na Antarktydzie, gdzie poznajemy losy pewnej zaginionej ekspedycji naukowej. W trakcie jej poszukiwań wcielimy się w postać Victora Howarda, którego poczynania obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby.

Taką samą funkcjonalność otrzymał wydany w tym samym czasie co Edge of Nowhere trzecioosobowy RPG studia Gunfire Games – Chronos.