Elite Dangerous

Dobra wiadomość dla miłośników kosmicznych symulatorów. Zbierająca świetne opinie wśród fanów gatunku gra Elite: Dangerous, otrzymała w końcu wsparcie dla gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift DK2 (SDK 0.4.2).

Elite: Dangerous to czwarta gra z serii Elite, za produkcję której odpowiada brytyjskie studio Frontier Developments. Akcja E:D toczy się w dalekiej przyszłości i pozwala graczowi wcielić się w rolę pilota niewielkiego statku kosmicznego. Gra jest symulatorem z mocno rozbudowanym aspektem ekonomicznym. Przemierzając zakątki galaktyki możemy handlować przeróżnymi produktami, zdobywając w ten sposób fundusze na rozbudowę posiadanego statku. Całość dopełniają realistyczne bitwy toczone w przestrzeni kosmicznej.

Firma Frontier wydała właśnie długo oczekiwaną aktualizację w wersji Beta 2.0, która niesie ze sobą szeroki wachlarz poprawek i usprawnień, w tym wsparcie dla Oculus SDK 0.4.2 (pełna lista zmian). Elite: Dangerous dostępne jest obecnie w wersji beta i w cenie 40 Euro można otrzymać wczesny dostęp do gry. Premiera pełnej wersji zapowiedziana została na koniec bieżącego roku i kosztować będzie 49,99 Euro.

Oficjalna strona gry Elite: Dangerous